سلطانه رمانی بود که دائم تو کتابخونه چشمش بهش می افتاد ولی هر بار نمی شد بخونمش.

و بالاخره خوندم:)

دو برهه ی سلطنتی هست که من به شدت به فراز و نشیب تاریخشون علاقه مندم یکی برهه سلطنتی لویی ها در فرانسه و دیگری برهه سلطنتی عثمانی ها در عثمانی سابق یا همون ترکیه امروز.

و دو تن از ملکه هایی که به سرنوشتشون علاقه دارم ملکه ماری آنتوانت همسر لویی شانزدهم و ملکه خرم سلطان همسر سلیمان قانونی هستن.

همیشه هم این دو رو با هم مقایسه میکنم.

اولی تو ناز و نعمت بزرگ شده بود دومی تو فلاکت و فقر، اولی تبدیل شد به یه ملکه ی خوشگذرون و بی عار دومی شد قدرتمندترین و بانفوذترین ملکه تاریخ عثمانی، اولی به فجیع ترین شکل مرد و دومی در کمال قدرت و احترام و تنها شباهتی که دارن اینه که هردو جز تاثیرگذارترین و عبرت انگیزترین ملکه های تاریخ هستن.

قبلا کتاب ماری آنتوانت رو معرفی کردم  حالا هم می خوام کتاب "سلطانه" اثر "کالین فالکنر" رو معرفی کنم و می گم که این یکی از کتاب هایی که حتما باید بخونین؛ شاید فکر کنین چون کتاب تاریخیه کسل کننده ست در حالی که این طور نیست و خیلی نثر شیرین و هیجان انگیزی داره!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موسسه رساله یار دست نوشته های طلبه مهندس آپدیت رایگان آنتی ویروس NOD32 Rich cinema of iran چطور درس بخوانيم؟ ●▬▬▬▬๑۩ ✎ کتاب مبین ✎ ۩๑▬▬▬▬▬● سوزندوزی شب افروز تبلیغات فیلم های روز دنیا